Ks. Jan KudłacikW niedzielę 18 maja 2014 roku, w wieku 77 lat, zmarł w szpitalu w Kielcach ks. Jan Kudłacik SAC, wieloletni kustosz sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej w diecezji radomskiej oraz członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Maryjnego. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 20 maja w kościele sanktuaryjnym Czarnej.

Śp. Ks. Kardynał Józef Glemp23 stycznia 2013 roku odszedł po ciężkiej chorobie do Domu Ojca Ks. Kardynał Józef Glemp, Prymas Senior. Przeżył 84 lat, w kapłaństwie 57, w biskupstwie 34. Przez 28 lat pełnił posługę jako urzędujący Prymas Polski. W roku 1999 wydał dekret powołujący do życia Polskie Towarzystwo Mariologiczne oraz zatwierdził jego statut i był jego Członkiem Honorowym.

Śp. ks. Józef Kudasiewicz16 listopada 2012 roku, w Święto NMP Matki Miłosierdzia, w 86 roku życia i 60 roku kapłaństwa, odszedł do Pana Śp. ks. Infułat prof. dr hab. Józef Kudasiewicz, członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Maryjnego, wybitny biblista, Profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, długoletni wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

Śp. Ks. dr Stanisław GręśZ bólem, ale i z chrześcijańską nadzieją informuję, że w minioną środę 11 lipca odszedł do Pana Śp. Ks. dr Stanisław Gręś, członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Mariologicznego, autor wielu publikacji mariologicznych i ekumenicznych oraz z dziedziny pneumatologii. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 16 lipca 2012 roku, we wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel w Zielonej Górze o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego, Osiedle Kaszubskie 7.

O. prof. dr hab. Jacek Bolewski SJZ bólem, ale i z chrześcijańską nadzieją informuję, że w dniu dzisiejszym odszedł do Pana śp. o. prof. dr hab. Jacek Bolewski SJ, członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Mariologicznego. Zmarły był cenionym nauczycielem akademickim, autorem licznych książek i artykułów, kaznodzieją, rekolekcjonistą i spowiednikiem. Od wielu lat zmagał się z chorobą nowotworową

Ks. Bogdan Dziwosz20 marca 2012 roku. zmarł ks. infułat Bogdan Dziwosz, wieloletni proboszcz par. Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi, członek korespondent PTM. Pełnił szereg ważnych funkcji w Kurii Archidiecezjalnej w Łodzi – był cenzorem publikacji religijnych, przewodniczącym Komisji ds. Liturgii i Muzyki Kościelnej oraz Komisji ds. Kultu Maryjnego i Sanktuariów. Był kanonikiem Archikatedralnej Kapituły Łódzkiej, prałatem honorowym i protonotariuszem apostolskim. Przeżył 78 lat.

Ks. prof. Jerzy BuxakowskiDnia 27 listopada 2011 roku, w I niedzielę Adwentu, po długiej chorobie odszedł do Pana śp. ks. infułat prof. dr hab. Jerzy Buxakowski, członek współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Mariologicznego, profesor i długoletni Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, wybitny teolog i mariolog, duszpasterz, wychowawca wielu pokoleń kapłańskich. Wprowadzenie zwłok śp. Księdza Profesora do bazyliki katedralnej w Pelplinie nastąpi w czwartek, 1 grudnia o godz. 17.00. Pogrzeb odbędzie się w Pelplinie 2 grudnia o godz. 11.00.

S. Alicja WilczkoSiostra Alicja urodziła się 5 października 1947 roku. Po wstąpieniu do Zgromadzenia Sióstr Salezjanek została wysłana na studia na KULu. W 2004 roku przyjechała do Ostrowa Wielkopolskiego jako animatorka tutejszej wspólnoty i dyrektor Publicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek przy ul. Skorupki. Przez lata zmagała się z ciężką chorobą.

Oblicza naszej Matki

mb_065.jpg

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
383530